Maserati Quattroporte Sport GT S "Awards Edition"

Kategoria: maserati, auto
23.03.10 20:42 Wiek: 9 yrs

 

Najbardziej sportowa i elegancka limuzyna w wydaniu specjalnym debjutująca w 2010 roku na Salonie samochodowym w Genewie

Sześć lat od premiery Casa del Tridente przywiozła na Salon w Genewie (4-14 marca) wersję extra swojej limuzyny: Maserati Quattroporte Sport GT S "Awards Edition". Jest to podarunek za ogrom premii i wyróżnień jakich ten wspaniały model z Modeny zebrał w swojej sześcioletniej karierze: sześćdziesiąt pięc nagród przyznanych przez specjalistyczne magazyny motoryzacyjne i lifestyle z czternastu państw. Coś to oznacza.


Stworzona rozpoczynając od wersji top Sport GT S, Quattroporte Sport GT S "Awards Edition" łączy lepiej od innych Maserati rysy sportowe i wyrafinowanie tej marki. Pochodząc od GT S dziedziczy energię silnika V8 4,7 litra o mocy 440 koni i wygląd w ogólności surowy, ale wyróżnia się też paroma cennymi szczegółami wewnątrz jaki i na zewnątrz.


Przede wszystkim przez specjalny kolor "Quarzo fuso" (płynny kwarc), jasny szary perłowy ze złocistymi refleksami specyficznymi dla "Awards Edition", brunatny odcień niektórych elementów, które w wersji standard są chromowane, jak ramka przedniej kratki i charakterystyczne ujścia powietrza na bokach. Bardzo charakterystyczne szczęki hamulcowe: po raz pierwszy Brembo zrealizował je w metalu polerowanym na lustro, który przebija się zza specjalnych satynowanych felg o rozmiarze 20 cali.


Siedzenia zostały pokryte specjalnie zrealizowanym obiciem, które łączy szlachetne skóry firmy Poltrona Frau z wkładem Alcantara perforowana z nowym „falującym” rysunkiem, specjalne wyposażenie Quattroporte Sport GT S “Awards Edition” dopełniają satynowe ozdoby drewniane "Piano Black" i nadproża z szczotkowanego aluminium. Sprzedaż jest przewidziana od drugiej połowy 2010.

 

Cena od 114.340 euro

 

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię