We Włoszech intensywne opady śniegu największe od 100 lat

Kategoria: kronika, dziennik
11.02.12 13:09 Wiek: 11 yrs

 

Nawet najstarsi Włosi nie pamiętają tak niskich temperatur i takiej ogromnej ilości śniegu, szczególnie w środkowej i południowej części Półwyspu Apenińskiego. Z powodu szczególnie ostrej zimy we Włoszech zmarło już około 40 osób. Temperatury poniżej zera od 02.02.2012 w całych Włoszech.

Włochy od 2 lutego 2012 roku przeżywają najcięższą zimę od 100 lat.

 

Szczególnie obfite opady śniegu mają miejsce w centralnych i południowych regionach Włoch. Sytuacja dramatyczna ma miejsce na terenach oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża.

 

Do wielu miejscowości jest trudno dojechać, niektóre osady są całkowicie odizolowane od świata ponad dwu metrową warstwą śniegu. Można tam dojechać tylko na pokładzie ciężkiego sprzętu gąsienicowego.

 

Video - śnieg we Włoszech:

- śnieg we Włoszech, Abruzzo (Abruzja) całkowicie zasypana

- zobacz Italia w śniegu jakiego nie było od 100 lat

- śnieg w Rzymie luty 2012

- śnieg we Włoszech, Urbino (Pesaro i Urbino, Marche) luty 2012

- śnieg we Włoszech, Atri

- śnieżyca w Rzymie - gęsty śnieg w Wiecznym Mieście - Roma sotto la neve

 

Szczególne trudna sytuacja panuje w regionie Abruzzo (Abruzja) oraz w regionach do niego przyległych tzn. w Lazio, Marche, Molise oraz Campania. Gęste śnieżyce występują również w Toskanii. Silny wiatr, wysokie fale i śnieg spowodowały przerwanie prac przy wraku Costa Concordia u wybrzeży wyspy Giglio, na której również spadł śnieg.

 

Zjawiskiem bardzo rzadkim we Włoszech jest już drugi ,w ciągu jednego tygodnia, obfity opad śniegu w Rzymie. W Wiecznym Mieście spadło tak dużo śniegu, że możliwa była tam jazda na nartach, na sankach. Na Circo Massimo pojawili się narciarze i snowboardziści.

 

Foto - śnieg we Włoszech - luty 2012:

- śnieg w Rzymie, luty 2012

- Rzym w śniegu, luty 2012

- śnieg na plaży koło Rimini, Riccione


Przez tydzień Rzymianie zmagali się z warstwą lodu pokrywającą ulice i chodniki uniemożliwiającą swobodne poruszanie się po mieście. Kto chce teraz poruszać się po Rzymie samochodem musi mieć do dyspozycji łańcuchy, albo posiadać zimowe opony.

 

W sobotę 11.02.2012 ponownie w Rzymie zaczął obficie padać śnieg. Na lotnisku Fiumicino odwołano 60 lotów, powodem były oblodzone skrzydła samolotów i brak dostatecznej ilości urządzeń służących do ich czyszczenia.

 

11.02.2012 Lotnisko Roma - Fiumicino: Lotnisko Roma - Fiumicino zablokowane, połowa lotów odwołana. Brakuje urządzeń oczyszczających skrzydła z lodu.

 

11.02.2012: Włoskie Służby drogowe odradzają podróżowanie w najbliższych godzinach. Całe centralne Włochy są pokryte grubą warstwą śniegu, są poważne utrudnienia w ruchu drogowym na autostradach jak i na drogach krajowych. Na ponad 1300 kilometrach autostrad we Włoszech leży śnieg.

 

11.02.2012: Ponad 20 miejscowości w Prowincji Avellino jest pozbawionych wody bieżącej z powodu zepsucia się pomp zarządzanych przez Acquedotto Pugliese w Alta Irpinia.

 

11.02.2012: Sardynia (Sardegna) w objęciach mrozu. Od Sassari do Olbia, Nuoro aż do równiny Campidano di Cagliari. Szkoły zamknięte w Gallura, Olbia i Sassari. Zamknięto również lotnisko Alghero z powodu gęstej śnieżycy. Odwołane loty do Pisy i Rzymu zarówno na lotnisko Fiumicino jak i Ciampino.

 

11.02.2012 Śnieg na Wyspie Pantelleria: Na oddalonej 70 kilometrów od wybrzeży Afryki wyspie Pantaelleria spadł śnieg na górze Montagna Grande.

 


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie