Trzęsienia ziemi we Włoszech

Trzęsienie ziemi 17 lipca 2011 w północnych Włoszech

18.07.11 14:46 Wiek: 11 yrs

 

17 lipca 2011 w niedzielę w północnych prowincjach Włoch zarejestrowano trzęsienie ziemi o mocy 4,7 w skali Richtera. Silne wstrząsy miały miejsce około godziny 20.30. Włoski Instytut Narodowy Geofizyki i Wulkanologii w Rzymie (Istituto Nazionale di Geofisica e Vulcanologia di Roma) odnotował 4 wstrząsy ziemi. Pierwszy o godzinie 20.22 o sile 3,1 w skali Richtera 1 km pod pod powierzchnią Ziemi w prowincjach Rovigo i Mantova. Drugi silniejszy wstrząs o mocy 4,7 w skali Richtera dotknął również prowincje Padwa, Vicenza, Werona i Ferrara.


Epicentrum zlokalizowano między miejscowością Felonica (w prowincji Mantova) oraz Bagnolo di Po, Calto, Castelmassa, Ceneselli, Ficarolo, Gaiba, Giacciano, Salara i Trecenta wszystkie w prowincji Rovigo. Głębokość epicentrum to 8 kilometrów. Trzeci wstrząs o mocy 2,8 miał miejsce o godzinie 20.38. Czwarty o mocy 2,3 o godzinie 21.22.


Według sejsmologów, pracowników włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii w Rzymie, wstrząsy o tej sile nie są niczym szczególnym we Włoszech, należy jednak zauważyć, że tym razem wystąpiły one w tych prowincjach, które odznaczają się wyjątkową niską aktywnością sejsmologiczną.


Nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach. Straż pożarna zanotowało nieliczne uszkodzenia budynków.


W rejonie dotkniętym trzęsieniem występują opóźnienia pociągów, spowodowane prewencyjnym zamknięciem niektórych linii kolejowych.


Trzęsienie ziemi było odczuwalne również w regionie Lombardia, w miejscowościach leżących w prowincji Mediolanu, prowincji Cremona, Lodi, Bergamo, w dolinie Seriana.


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie