Rzym - najbardziej zmysłowe miasto świata

22.03.10 16:23 Wiek: 13 yrs

 

Tak twierdzi Sunday Times Magazine. Paryż jest szósty, Londyn siódmy, Nowy York na czwartym miejscu. Rzym w 2009 roku został określony jako „miejsce na świecie, gdzie jest najwięcej atrakcji”. Teraz Sunday Times Magazine przyznaje koronę Rzymowi jako miastu najbardziej sexy na świecie.

Według niedzielnego dodatku „podróże” do Times-a, jest na szczycie pod względem zmysłowości miejskiej i zalicza się do dwunastu miast, gdzie można skonsumować uniesienia miłosne i weekend pod znakiem zmysłów. W serwisie zadedykowanym najgorętszym miejscom Europy i nie tylko, Rzym jest cytowany proponując szlak pomiędzy atrakcjami archeologicznymi, restauracjami, sklepami wszystko pod znakiem luksusu i przyjemności. Wszystkie lokale wybrane ze względu na piękno wystroju, obsługę i oferowany komfort.


Zmysłowa ścieżka – wskazówki na temat najbardziej zmysłowej przechadzki rozpoczynają się od Trinità dei Monti, gdzie rankiem trzeba koniecznie odwiedzić sławną angielską salę the Babington's, aby zjeść tam śniadanie ze poziomkami w czekoladzie. Zadziwić można się – pisze Sunday Times – spacerując od Piazza del Popolo aż po Piazza Venezia, gdzie znajduje się Altare della Patria, podążając aż do Koloseum (Colosseo). Okazałą kopułę Bazyliki Świętego Piotra można podziwiać z La Pergola del Waldorf Astoria. Wśród lokali polecanych Vip-om poleca się Bloom - cocktail bar obok piazza Navona. Dzień kontynuować można w Antico Caffè Greco, ulubionym lokalu Adama Mickiewicza, Herberta, Orsona Wellsa, gdzie oddychać można antycznym zapachem romantyczności siedząc na krzesłach pokrytych aksamitem. Należy też zrobić sobie przejażdżkę skuterem, jak bohaterowie Rzymskich Wakacji (Audrey Hepburn i Gregory Peck) aż do Bocca della Verità (Usta Prawdy).

 

 

Antico Caffè Greco
Piazza di Spagna
Fontana di Trevi

 

Wśród pozostałych miast, które konkurowały o pierwsze miejsce z Rzymem o najbardziej zmysłowy weekend są takie metropolie jak Londyn, Paryż, Berlin, Nowy Jork, jak również egzotyczne i pikantne Istambuł i Tanger, super zawodnicy jak Sztokholm lub Hawana i klejnoty takie jak Bath, Sewilla, San Petersburg.

 

Financial Times wybiera natomiast Viterbo – odległe od metropolii rzymskiej o dwie godziny podróży pociągiem podmiejskim, pojawiło się również na łamach prasy międzynarodowej. Financial Times w artykule swojego korespondenta z Rzymu opisuje Viterbo jako miejsce idealne, gdzie mieszają się historia, środowisko i relaks. Miasto godne polecenia klientom chcącym zainwestować w zakup mieszkania.


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa