Rzymskie danie la carbonara podbija Europę, trzydniowy Festiwal Carbonara Day w Kopenhadze

31.10.18 19:46 Wiek: 5 yrs

 

Impreza odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych, docierając do ponad 65 tysięcy osób zainteresowanych Facebookiem.


Po zdobyciu serc i kubków smakowych Rzymian, Festiwal Carbonara po raz pierwszy pojawia się w Europie, dokładnie w Kopenhadze, w Danii, w dniach 2 i 4 listopada. Format tego wydarzenia kulinarnego powstał po raz pierwszy w Rzymie, w styczniu 2017 r., w Eataly Ostiense, rejestrując prawie 10 tys. uczestników. Od tego czasu opanował główne włoskie miasta i nie zatrzymał się.


Dlaczego właśnie Kopenhaga?


Jak opowiada Luca, fundator Food Festiwalu, duńskie miasto było pierwszym źródłem inspiracji tego projektu.


I rzeczywiście, podczas Erasmusa, zdał sobie sprawę , z wielkim zadziwieniem, jak bardzo rzymskie danie  zostało docenione, ale też znane za granicą.


Edycja kopenchaska, będzie miała miejsce na Torvehallerne KBH , przepięknym duńskim rynku, przy jednej z głównych ulic Frederikssborgade, niedaleko stacji Nørreport.


Na placu, na którym mieści się targ, będzie zainstalowany, jak mówią organizatorzy, pierwszy Carbonara Bar w historii: duża kuchnia prowadzona przez włoskich kucharzy, którzy wyprodukują setki dań carbonara wyłącznie z produktów odpowiadających oryginalnej recepturze.


Na tę edycję wszyscy oczekują  z niecierpliwością.


Czy będzie to jedna z serii inicjatyw, które przyczynią się do zadomowienia tej włoskiej potrawy w Europie i na całym świecie? Tego nikt nie wie. To czego możemy być pewni to motto organizatorów, które brzmi:


”Carbonara urodziła się w Rzymie, ale powstała dla Świata”.

 

 


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa