Livigno - turystyka

ceny karnetów skipass Livigno

ceny karnetów skipass we Włoszech

Położone we Włoszech Livigno jest jedną z najważniejszych europejskich miejscowości narciarskich, gdzie pomimo intensywnego rozwoju bazy noclegowej oraz licznych wyciągów narciarskich, zachował się charakterystyczny klimat środowiska i architektura typowa dla kultury alpejskiej.

Kompleks narciarski obejmuje ponad 100 km tras o różnej trudności obsługiwanych przez nowoczesne i szybkie wyciągi. Dzięki ostremu klimatowi śnieg utrzymuje się bardzo długo i pozostaje zawsze sypki i miękki.


Miłośnicy narciarstwa biegowego we włoskim Livigno mogą cieszyć się z ponad 60-ciu kilometrów tras narciarskich otoczonych alpejską naturą. Pomimo coraz większej ilości turystów, Livignio zachowało swój górski styl, charakteryzujący się architekturą prostą i skromną, podkreślającą piękno alpejskiego krajobrazu.


W granicach administracyjnych miasta Livigno leży osada o nazwie Trepalle wznosząca się aż do 2250 metrów n.p.m., jest to najwyżej w Europie położona miejscowość stale zamieszkana oraz jedna z najzimniejszych we Włoszech.

Nie daleko, na wysokości 2315 metrów, znajduje się przełęcz Forcola di Livigno położona w części alpa zwanej alpi Retiche przy granicy z Szwajcarią. Znajduje się tam włoski urząd celny, tamtejsze góry sprzyjają wspinaczkom alpejskim i tworzą jedno z najbardziej charakterystycznych naturalnych środowisk górskich łańcucha alpejskiego.


W Livigno znajduje się sześć stoków narciarskich tak usytuowanych, iż można na nich jeździć przez cały dzień w towarzystwie promieni słonecznych.

Trasy narciarskie w Livigno rozciągają się na dlugości 115 kilometrów, pozwalając na spokojną jazdę wszystkich narciarzy, bez względu na ich stopień zaawansowania. Trasy są szerokie i pozbawione wszelkich przeszkód zapewniając maksymalne bezpieczeństwo podczas zjazdu.

W Livigno licznie wykorzystuje się naturalne formy geologiczne środowiska górskiego, tworzone przez wodę i lód, różnego typu wodospady, i inne twory lodowe o różnych stopniach trudnościach.

Miasto jest również bardzo dobrze przygotowane do innych form rekreacji sportowej, takich jak łyżwiarstwo, saneczkarstwo, pływanie, tennis, koszykówka.


Latem nie brakuje we włoskim Livigno atrakcji. Sezon letni wypełniają liczne wyprawy wysokogórski, wycieczki, spacery, możliwość uczestnictwa w tzw. Bird-watching, czyli obserwacji ptaków. Livigno latem staje się schronieniem przed ciężką, parną wielkomiejską atmosferą. Do miasta można w bardzo łatwy sposób dojechać drogą, która po stronie włoskiej nie przedstawia żadnych większych trudności. Często na niej można spotkać miłośników kolarstwa.


ceny karnetów skipass Livigno

ceny karnetów skipass we Włoszech

piątek 19. of luty 2010 W Livigno zimą rozrywka na desce jest gwarantowana

Snowpark Mottolino jest jednym z najlepszych w Europie, z half pipe, twin tips, ogromną dmuchaną poduszką do treningów. Konkurs River Jump 24 lutego.


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie