Dziesięć najlepszych włoskich stacji narciarskich

Kategoria: narty we Włoszech
29.03.10 14:13 Wiek: 13 yrs

 

Dolomity zajmują pięć pozycji.

TripAdvisor, najliczniejsza społeczność podróżników na świecie, ze swoimi 24 milionami odwiedzających w miesiącu, przygotowała śnieżną listę, wybierając wyciągi górskie najbardziej ulubione przez Włochów w porządku według preferecji.

 

U szczytu klasyfikacji znajdujemy Val d’Aosta z Cervinia, gdzie kompleks narciarski posiada szerokie trasy dobre dla narciarzy doświadczonych jak i początkujących. Jak co roku, sezon zaczął się już 31 października otwarciem instalacji, aby zakończyć działalność 2 maja 2010. Poza szerokimi trasami perfekcyjnie ubitymi Breuil-Cervinia Valtournenche znajduje się wśród najbardziej popularnych miejsc free-rider 'ów dzięki swoim spektakularnym zjazdom poza wyznaczoną trasą. Kochający deskę mogą oddać się swojej pasji akrobatycznej w Indian Parku, przestrzeń narciarska Plan Maison, zaopatrzona w serię ścieżek technicznych, halfpipe i kick.

 

Drugie miejsce na podium zajmuje Piemonte z Sestriere (2035 metri) będące częścią kompleksu Via Lattea, między Val Chisone i Alta Valle Susa. Miejscowość wyposażona w świetne trasy zarówna dla narciarstwa alpejskiego jaki i biegowego, mamy tam do dyspozycji aż 92 wyciągi i 146 trasy, gdzie zazwyczaj odbywają się międzynarodowe zawody narciarskie, między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.Trzecie miejsce przypada dla Trentino-Alto Adige z Passo del Tonale, naturalny amfiteatr oferujący 100 km śnieżnych tras rozciągających się pomiędzy grupami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella, obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi łączące Ghiacciaio Presena z trasami Ponte di Legno e Temu'.

Na czwartym miejscu znajdujemy Królową Dolomitów ("Regina delle Dolomiti") Cortina D'Ampezzo, znana z bardzo stromych i trudnych tras, ale również z super działających campi baby. W przecudnym centrum od 5 do 31 grudnia odbywa się Mercatino di Natale (Świąteczny Targ), co roku powstają tam typowe drewniane domki, w których można zanieść lokalne produkty, od gastronomii aż do produktów rzemieślniczych.

Na piątym miejscu znajdują się wciąż Dolomity, z trasami Sella Ronda: trasa długa około 40 km wkoło masywu Sella, doskonale połączony wydajnymi wyciągami z Val Gardena, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa i Arabba oferując sugestywny naturalny spektakl krajobrazowy.

 

Na szóstym miejscu powracamy do Val d’Aosta z Courmayeur, “Perla delle Alpi” (Perła Alp). Usytuowana u pod nurza Mont Blanc (Monte Bianco) dusponuje doskonałymi trasami dla narciarstwa biegowego w pobliżu Planpincieux; z czasem stała się pożądanym celem wakacji pod znakiem sportu i relaksu dzięki źródłom leczniczym.

Na siódmym miejscu ponownie Dolomity z Ortisei, malownicze miasteczko z charakterystycznymi wąskimi uliczkami. Val Gardena jest miejscowością bardzo kochaną przez narciaży nie tylko dzięki licznym trasom alpejskim oraz ścieżkom do narciarstwa biegowego, ale również przez pasjonatów trekingu.

Znowu Dolomity na ósmym miejscu z Canazei i na dziewiątym z Corvara in Alta Badia, dwie wspaniałe miejscowości, cieszące się strukturami turystycznymi na wysokim poziomie.

 

Na końcu klasyfikacji znajdują się Alpy Szwajcarskie z St. Moritz, uważna przez użytkowników strony za miejscowość o bezdyskusyjnej piękności, ale niestety trochę za droga.


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie