Turyn - turystyka

Komunikacja w Turynie

26.04.10 11:40 Wiek: 13 yrs

 

Informacje o transporcie publicznym i komunikacji w Turynie

Turyńska Grupa Transportowa (Gruppo Torinese Trasporti, GTT)

 

Turyńska Grupa Transportowa (Gruppo Torinese Trasporti, GTT) zarządza podstawowym systemem transportu publicznego w Turynie. System ten obejmuje liczne linie tramwajowe, autobusowe i metro, pokrywając całą sieć komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pozamiejskiej.

Pierwszy kurs na prawie wszystkich tych liniach rozpoczyna się około  godziny 5:00, a ostatni kurs ma miejsce w nocy między godziną 24 a 1:00 następnego dnia.

 

Bilety - Gruppo Torinese Trasporti, GTT

Bilety można kupić w kioskach z gazetami (edicole), sklepikach (tabaccherie) i innych punktach zaopatrzonych w znak GTT. Również wszystkie parkometry w błękitnej strefie parkowania za opłatą mogą wydać, 24 godziny na dobę, bilet miejski za 1 euro, ważny 80 minut od momentu wydania i nie trzeba już takiego biletu kasować w pojeździe.

Bilety komunikacji miejskiej w Turynie

W Turynie mamy do dyspozycji wiele rodzajów biletów. Zaczynając od zwykłego miejskiego biletu w cenie 1 euro i ważności 70 minut, poprzez bilet dzienny (biglietto giornaliero) w cenie 3,5 euro, karnet z 15-stoma biletami w cenie 13,5 euro i kończąc na formule Viaggiare Insieme (Podróżując Razem) skierowanej do rodzin i ofercie Shopping.

Aby poznać koszty podróży po Turynie można odwiedzić tą stronę: www.5t.torino.it

Kupując kartę Torino+Piemonte Card nabywa się prawa do podróżowania gratis wszystkimi środkami transportu publicznego zarówno miejskiego jak i podmiejskiego.

Informacje dla osób niepełnosprawnych

Informacje o transporcie dla osób niepełnosprawnych w Turynie.

Miasto Turyn przygotowało specjalną linię informacyjną dla osób niepełnosprawnych, nazywa się ona

Informa disAbile Torino

tel. 800.890.119 lub +39.011.4428008

www.comune.torino.it/pass/php/1/pagina.php

Trasa pierwszej automatycznej linii metra we Włoszech

Trasa pierwszej automatycznej linii metra we Włoszech łączy Turyn z Collegno.

Osoby przybywające z dolin górskich lub od strony obwodnicy zachodniej mogą w ten sposób wygodnie i szybko ,bo w około 10 minut, dotrzeć do serca miasta, aż do stacji kolejowej Porta Nuova.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://www.metrotorino.it/

Natomiast od stacji kolejowej Stazione Fermi (Collegno) funkcjonuje połączenie z miejscowością Castello di Rivoli – i znajdującym się w niej muzeum sztuki współczesnej Museo d'Arte Contemporanea.

 

Przedsiębiorstwo transportowe Sadem

Przedsiębiorstwo transportowe Sadem obsługuje z Turynu liczne linie pozamiejskie, połączenie z lotniskiem aeroporto di Torino Caselle i wiele połączeń Turyn – Mediolan (Torino - Milano) i mediolańskie lotnisko Malpensa, Turyn - Valle d’Aosta (Torino - Valle d’Aosta), Turyn - Toskania (Torino - Toscana) oraz Turyn - Rzym (Torino - Roma).


Pogoda w Turynie

www.booked.net
+6
°
C
+11°
+
Turyn
Poniedziałek, 17
Prognoza 7-dniowa