24.07.10 18:34 Wiek: 13 yrs

Frecciarossa - włoskie pociągi Trenitalia – Alta Velocità

 

Bezpieczeństwo i komfort podróży.

Pociągami Frecciarossa podróżuje się bardzo szybko 300 km/h, wygodnie i bezpiecznie.

Tabor Frecciarossa składa się z superszybkich składów ETR 500, zaprojektowanych tak, aby osiągać prędkość max 360 km/h. Prędkość komercyjna z jaką poruszają się one z pasażerami na liniach Alta Velocità (Wysokiej Prędkości) wynosi 300 km/h. Podróż bez przystanku Rzym - Mediolan trwa 2 godziny i 59 minut.

 

Wagony 1-wszej i 2-giej klasy są specjalnie wyciszone, wyposażone w klimatyzację, posiadają ergonomiczne fotele zapewniające maksymalny komfort oraz specjalne schowki na bagaże o dużych wymiarach.

 

W 1-wszej klasie każde miejsce posiada swoje gniazdko elektryczne umożliwiające swobodną pracę z laptopem, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki oraz zaopatrzone jest w instalację dźwiękową informującą o bieżących warunkach podróży i możliwych przesiadkach na najbliższych stacjach.

 

Wagon restauracyjny oferuje ciepłe posiłki, napoje, przekąski.

 

Porządek i czystość w pociągu gwarantuje stała obecność na pokładzie personelu sprzątającego czyli tzw. “pulitore viaggiante – podróżujący czyściciel”.

 

W 4 wagonach 1-wszej klasy mamy do dyspozycji 195 miejsc siedzących; oddzielne toalety dla kobiet i mężczyzn w każdym wagonie. W wagonie numer 3 do dyspozycji są 2 salony business z 8-oma miejscami; specjalna przestrzeń i toaleta wyposażona dla podróżnych na wózkach inwalidzkich.

W 6-ściu wagonach 2-giej klasy jest do dyspozycji 408 miejsc siedzących; toalety oddzielne dla kobiet i mężczyzn w każdym wagonie.

 

 

Specjalne usługi na pokładzie 1-klasy

Podróżnym pierwszej klasy podaje się powitalny drink z produktów wysokiej jakości i rano, każdy pasażer otrzymuje dziennik z najnowszymi wiadomościami.

Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie