Expo Milano 2015 – Światowa Wystawa Żywienia w Mediolanie

Jak dojechać na Światową Wystawę Żywienia – EXPO Milano 2015 w Mediolanie

18.04.15 11:36 Wiek: 8 yrs

 

Komunikacja mediolańska

Światowa Wystawa Żywienia – EXPO Milano 2015 w Mediolanie

 

Wiele sposobów na dojazd:


Światowa Wystawy Żywienia – EXPO Milano 2015 znajduje się na północny-zachód od Mediolanu, w miejscu posiadającym bogatą infrastrukturę łączącą EXPO Milano 2015 bezpośrednio z trzema mediolańskimi lotniskami oraz z głównym systemem transportu publicznego. Światowa Wystawy Żywienia – EXPO Milano 2015 posiada wygodne połączenia na poziomie lokalnym, regionalnym jak również międzynarodowym.Metro na EXPO Milano 2015


Do Światowej Wystawy Żywienia – EXPO Milano 2015 można dojechać mediolańskim metrem. Na EXPO Milano 2015 zawiezie nas linia metra numer 1 czerwona. Należy podążać zgodnie z kierunkowskazami prowadzącymi do stacji Rho Fiera Milano. Linia 1 czerwona przejeżdża przez stacje Duomo, Cadorna i połączona jest z wszystkimi innymi liniami mediolańskiego metra.

Przewidziany czas dojazdu to:


25 minut od Piazza Duomo (Plac Katedralny)

35 minut od Stazione Centrale (Dworzec Centralny)

20 minut od Stazione Cadorna

30 minut od Stazione Garibaldi


Należy nabyć bilet „extraurbano” - podmiejskiStacja metra Rho Fiera Milano jest bezpośrednio połączona z wejściem Ovest Fiorenza. Kilka metrów od stacji znajdują się schody prowadzące na plac kontrolny. Przy wejściu znajdują się kasy biletowe i obsługa zwiedzających. Po kontroli, zwiedzający udaje się przejściem Expo-Fiera (PEF) w stronę Światowej Wystawy Żywienia – EXPO Milano 2015.

 

 

Pobierz mapę mediolańskiej komunikacji – metro i linie S - na EXPO Milano 2015

 

 

Pociągiem na EXPO Milano 2015


Na EXPO Milano 2015 można dojechać pociągiem podążając zgodnie z kierunkowskazami do stacji Rho Fiera Milano. Czas podróży ze Stazione Garibaldi do EXPO Milano 2015 wynosi około 19 minut.

Linie podmiejskie S5-S6 i nowa linia S14 z Rogoredo połączą bezpośrednio Rho Fiera Milano z mediolańskimi stacjami należącymi do Passante. Linia S11 obsługiwać będzie osoby przybywające z Monza, Seregno, Como. Na stacji Rho Fiera Milano zatrzymywać się będą wszystkie pociągi linii regionalnych z Arona, Domodossola, Varese e Torino.


Pobierz kompletny schemat linii podmiejskich i linii regionalnych, aby dowiedzieć się więcej o tym jak dojechać bezpośrednio na EXPO Milano 2015 pociągiem.


 

Pobierz mapę kolejowych połączeń podmiejskich na EXPO Milano 2015


Pobierz mapę kolejowych połączeń regionalnych na EXPO Milano 2015


 


Pociągami Frecce Trenitalia na Expo Milano 2015 na EXPO Milano 2015


Włoskie pociągi „wysokich prędkości” Alta velocità - takie jak Frecce Trenitalia – zatrzymywać się będą na nowym przystanku zadedykowanym wystawie Expo Milano 2015, który znajduje się przy wejściu Ovest Triulza na Expo Milano 2015. Przystanek obsługiwany będzie również przez podmiejskie linie regionalne oraz przez linie 1 metra mediolańskiego. Światowa Wystawa Żywienia – EXPO Milano 2015 pośród swoich partnerów posiada również włoskie koleje Trenitalia jako oficjalnego przewoźnika: przez cały czas trwania wystawy, pociągi sieci krajowej oraz międzynarodowej będą zatrzymywać się na stacji Rho Fiera Expo Milano 2015 w pobliżu wejścia na wystawę.Został już zainaugurowany pierwszy pociąg łączący Mediolan z tą nową stacją. Trenitalia oferuje wiele różnych możliwości dojazdu do Expo Milano 2015. Będzie do dyspozycji 19 pociągów Frecciarossa, 18 Frecciabianca, 4 Intercity notte i 26 pociągów z i do Szwajcarii oraz Francji, w sumie 67 przystanków specjalnych. Podczas sześciu miesięcy trwania Expo Milano 2015, do Mediolanu będzie przyjeżdżać 236 pociągów dziennie, w tym 148 Frecce Trenitalia, dysponującymi 130 000 miejscami dziennie wśród połączeń krajowych i międzynarodowych.

Jeden bilet metropolitalny i wiele innych ofert pozwalających dojechać na Expo Milano 2015


Jeden bilet ważny zarówno w sieci ATM jak również w sieci Trenord pozwoli na dojazd na wystawę Expo Milano 2015. Bilety te są dostępne w dystrybutorach automatycznych w metrze, w ATM point i w autoryzowanych punktach sprzedaży. Cena biletu to: Tam i z powrotem 5 euro. Bilet całodzienny 8 euro.

Bilet „ja podróżuję wszędzie w Lombardii” / „io viaggio ovunque in Lombardia” - całodzienny kosztuje 16 euro – możliwy jest dojazd na stację Rho Fiera z każdego miejsca w Lombardii korzystając ze wszystkich możliwych środków transportu publicznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Regionu Lombardia - Regione Lombardia.
Prywatnymi busami Gran Turismo na EXPO Milano 2015


Busami Gran Turismo można dojechać do parkingu Merlata, gdzie znajdują się zarezerwowane miejsca postojowe. W zależności od potrzeb, busy Gran Turismo mogą być kierowane przez operatorów na Terminal di Roserio, również ten dostępny poprzez rezerwacje, gdzie można wysadzić i odebrać zwiedzających.

Z parkingu Merlata osoby zwiedzające kierują się specjalnymi alejami w parku do przestrzeni kontrolnej. Po odbyciu kontroli, zwiedzający udają się pieszo przejściem Expo-Merlata (PEM) na wystawę Expo Milano 2015.

Z Terminal di Roserio zwiedzający udają się pieszo do miejsc kontrolnych. Po przejściu kontroli znajdują się już na wystawie Expo Milano 2015.Samochodem na EXPO Milano 2015Samochodem można dojechać na parkingi dostępne poprzez wcześniejszą rezerwacje:

  • Merlata (obok wejścia Sud Merlata)

  • Arese (bezpłatne połączenie autobusowe z wejściem Est Roserio)

  • Fiera Milano (bezpłatne połączenie autobusowe z wejściem Ovest Fiorenza)

  • Trenno (bezpłatne połączenie autobusowe z wejściem Est Roserio)Szczegółowe informacje o tym jak dojechać, jak zarezerwować, o godzinach otwarcia i cenach parkingów dla Gran Turismo i dla samochodów można znaleźć na stronie DB-Arriva - Concessionario-Partner People Mobility di Expo Milano 2015.Parkingi dla samochodów i dla Gran Turismo są dostępne poprzez REZERWACJĘ.Zarezerwuj swoje miejsce parkingowe na Expo Milano 2015 klikając tutaj.TAXI na EXPO Milano 2015Taksówką można dojechać do następujących wejść:

  • Sud Merlata

  • Est Roserio

Obydwa wejścia są osiągalne pieszo ze strefy taksówek.

Samolotem na EXPO Milano 2015Expo Milano 2015 pośród swoich oficjalnych partnerów posiada włoskiego przewoźnika ALITALIA. Mediolańskie porty lotnicze Linate, Malpensa e Orio al Serio leżą w tej samej odległości od wystawy Expo Milano 2015. Lotniska udostępniają swoim klientom połączenia autobusowe z centrum miasta.


Żródło: www.expo2015.org

 Expo Milano 2015 – Światowa Wystawa Żywienia w Mediolanie

Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie