fieramilano

Informacje na temat targów odbywających się w Mediolanie znajdują się na stronach fieramilano i fieramilanocity.

 

Międzynarodowe Targi Meblowe w Mediolanie - Salone Internazionale del Mobile 2010

28.03.10 21:41 Wiek: 11 yrs

 

Salon Meblowy jest na pewno jedną z manifestacji najbardziej oczekiwanych i stymulujących w Mediolanie. Po sukcesie w roku 2009 z 313.385 odwiedzających wśród ludzi z branży, publiczności i prasy, również edycja roku 2010, w programie od 14 do 19 kwietnia, zapowiada się być bogata w imprezy naprawdę interesujące.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Mediolanie - Salone Internazionale del Mobile 2010

Zgodnie ze zwyczajem Międzynarodowy Salon Meblowy (Salone Internazionale del Mobile) będzie odbywał się wraz z Międzynarodowym Salonem Wykończenia i Wystroju (Salone Internazionale del Complemento d’Arredo), ekspozycja zadedykowana wszystkiego typu wystrojom i wykończeniom – od rozwiązań całościowych po koordynowane – wszystkich stylów – od klasycznych po nowoczesny design.

Dopełniają panoramę sektora wyposażenie – dom powracające biennale Eurocucina i Salone Internazionale del Bagno (Międzynarodowy Salon Łazienkowy) oraz SaloneSatellite poświęcony twórczości młodzieżowej.


W konkursie nagrody zostaną rozdane dla 3 najlepszych produktów z 2 zaprezentowanych sektorów. Nowy będzie również pomysł na wystrój samych targów oddany w ręce 5 młodych architektów-designerów, uczestników ubiegłych edycji SaloneSatellite, zawsze pod nadzorem Ricardo Bello Dias.


Bohaterem absolutnym 49 edycji Międzynarodowego Salonu Meblowego będzie oczywiście Design na 360 stopni, ale wyczekiwane są również imprezy towarzyszące takie jak między innymi Fuori Salone i nie tylko.

Cztery wystawy poświęcone produkcji wyposażenia i wykończenia kuchni, łazienki zostaną zorganizowane w prestiżowych mediolańskich budynkach: historycznej Villa Reale i Pinacoteca Brera oraz Case Museo Poldi Pezzoli i Bagatti Valsecchi, jak również Planetario w Casa Boschi Di Stefano i Villa Necchi Campiglio oraz nowoczesna Triennale Bovisa.

 

Nowoczesne spotka się z antycznym podczas wystawy “Ospiti Inaspettati” (Nieoczekiwanie goście): 200 przedmiotów wystroju zebranych w czterech ekskluzywnych lokalach (Museo Poldi Pezzoli, Museo Bagatti Valsecchi, Villa Necchi Campiglio, casa Museo Boschi Di Stefano). Pięć Zmysłów (Cinque Sensi) świętować będzie podczas wydarzenia multimedialnego „Tutti a Tavola” (Wszyscy do stołu) wymyślonego przy współpracy z Comune di Milano (Miastem Mediolan), Galleria d’Arte Moderna di Villa Reale i Pinacoteca di Brera. W Villa Necchi Campigli odbędzie się wystawa: “La Mano dei Designer” (Ręka designerów): ponad 450 ręcznych rysunków 150 autorów z całego świata. Będzie również prezent dla kina i piękna kobiecego. Video instalacja „Un bagno di Stelle” (Kąpiel gwiazd) przygotowana przez Francesca Molteni celebrująca wszechświat łazienek poprzez kobiece ciała i mitologię (Venere).

 

Informacje - Fiera Milano S.p.A.

Fiera Milano S.p.A.

 

Kontakty:
20017 - Strada Statale del Sempione, 28 Rho , Milano (Mi)
Tel. +39 02.4997.1
Fax +39 02.4997.7379

E-mail: fieramilano@fieramilano.it
Strona: www.fieramilano.com