Solarexpo 2010: wystawa poświęcona energiom odnawialnym

Kategoria: wydarzenia, technika
13.04.10 14:33 Wiek: 11 yrs

 

od 05-05-2010 do 07-05-2010 Fiera di Verona / Targi w Weronie

 

Solarexpo 2010 jest Międzynarodową Wystawą – Kongresem poświęconą energii odnawialnej i energii o wytwarzaniu rozproszonym organizowaną przez Expoenergie s.r.l.

Ekspozycja skierowana jest do szerokiej publiczności zwiedzających i operatorów związanych z sektorem energii odnawialnych z ponad 30 000 m2 powierzchni prezentacyjnej, zajętej przez ponad 450 wystawców, aby dać przestrzeń wszystkim podmiotom powiązanym z energią odnawialną i generowaniem rozproszonym. Zasięg międzynarodowy ekspozycji Solarexpo zagwarantowany jest poprzez obecność wystawców i zwiedzających z państw europejskich i z całego świata, aby udzielić miejsca i głosu innowacjom technologicznym w skali światowej.


Solarexpo zorganizowana jest w wielu przestrzeniach tematycznych umożliwiających zwiedzającym zapoznanie się z produktami i technologiami poprzez wizyty w dobrze wyselekcjonowanych stoiskach tematycznych. Od technologii słonecznej do geotermicznej, od wiatrowej po mini-hydroelektrownie, aby dotrzeć do co-generacji i tri-generacji. Solarexpo chce dać miejsce nowym frontom technologii zastosowanym w sektorze czystej energii.


Solarexpo towarzyszyć będzie seria kongresów o wysokim profilu technicznym i naukowym, kursy kształcące i inicjatywy różnego typu, pogłębiające najbardziej interesujące tematy i dostarczające okazję do udoskonalania zawodowego.

 

Powstanie R4R – Research for Renewables

Świat badań źródeł energii odnawialnych staje się bohaterem SOLAREXPO 2010. Rodzi się R4R - Research for Renewables – specjalna inicjatywa zadedykowana światu badań naukowych, spinoff uniwersyteckich i startup innowacyjnych. Projekt chcący zostać stałą inicjatywą i pozyskać rosnące znaczenie międzynarodowe, pomyślany dla wszystkich podmiotów badawczych nakierowanych na prowadzenie biznesu aktywnych we Włoszech we wszystkich gałęziach energii odnawialnych. Rozpoczynając od wszystkich spinoff uniwersyteckich (i innych instytucji badawczych) i startup innowacyjne aktywnych we wszystkich gałęziach energii odnawialnych i technologii energetycznych ostatniej generacji. R4R prezentuje pierwszą społeczność włoską na świecie zajmującą się w całości problematyką źródeł energii odnawialnych.

R4R zostało wymyślone przez Dyrekcję naukową Solarexpo, następnie rozwijane i realizowane przy współpracy z Galileia, spinoff della Facoltà di Ingegneria dell'Università degli Studi di Padova – spinoff Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Padwie – zaangażowanego w dostarczaniu usług na polu nowych energii.


R4R będzie obecne w jednym z pawilonów Solarexpo z szeroką przestrzenią wystawienniczą charakteryzująca się silną tożsamością dzięki specyficznemu wystrojowi, zaprojektowanemu dla tego projektu. Wewnątrz przestrzeni R4R 20 neo-przedsiębiorstwa innowacyjne będą miały do dyspozycji obszar wystawienniczy, w którym będą mogły prezentować swoje projekty. 20 startup i spinoff wybranych będzie miało okazję uczestniczyć darmowo w tym projekcie. U boku przestrzeni wystawienniczej istnieje seria wydarzeń kongresowych kompletująca ofertę komunikacyjną i pracy w systemie networkingu R4R. W programie jest przewidziane wiele kongresów i workshopów odbywających się w przeciągu dwóch dni tematycznych: "Research Day" e "Green Financing Day".


R4R skierowany jest do wszystkich tych spinoff badawczych i innych startup innowacyjnych, które nie zawsze potrafią osiągnąć wystarczającą widoczność w stosunku do tych, którzy również we Włoszech wyrażają silne i rosnące zainteresowanie innowacjami energetycznymi: to znaczy z jednej strony najbardziej skonsolidowane przedsiębiorstwa w sektorze źródeł odnawialnych i z drugiej świat finansów (angel capital, seed capital, private equity) gotowy przyjąć najbardziej obiecujące inicjatywy na polu energetycznym.


R4R dąży do stworzenia silnego efektu społecznościowego: wygenerowanie masy krytycznej, tworzenie okazji konfrontacji kwalifikowanej. Projekt został tak pomyślany, aby uzmysłowić wszystkim operatorom badawczym we Włoszech i nie tylko, iż wyniki ich pracy naukowej można skutecznie przekształcić w sukces. Poza tym celem Research for Renewables jest wysłanie silnego sygnału instytucjom, przedsiębiorcom i operatorom finansów dedykowanych, iż we Włoszech istnieją aktywne środowiska badawcze zdolne do wytworzenia innowacyjnych produktów i procesów technologicznych w gałęziach absolutnie strategicznych, jeśli chodzi o rozwój spółek oraz świadomości i ekonomii o małym zużyciu węgla tzw. low-carbon.Godziny otwarcia:

9.00 – 18.00

 

Podmiot organizujący:

EXPOENERGIE S.r.l.
P.zzetta Trento Trieste, 10 B
32032 - Feltre (BL)


Informacje:

EXPOENERGIE S.r.l.
Tel. 0439 849855
Fax 0439 849854
segreteria@solarexpo.com
www.solarexpo.it


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie