Targi morskie Mare Maggio 2010 Wenecja

Kategoria: wydarzenia
27.03.10 20:49 Wiek: 11 yrs

 

Mare Maggio 3-cia edycja: ekspozycje, historyczne rekonstrukcje, łodzie, wydarzenia, książki i przedmioty dla kochających morze.

 

Arsenale di Venezia - 14/15/16 maggio 2010

Mare Maggio jest imprezą odbywającą się w sugestywnych wnętrzach Arsenału w Wenecji, oferującą historyczne wycieczki po sztuce marynarskiej poprzez ekspozycje środków transportu morskiego z różnych epok, stand interaktywne przedmiotów połączonych z morzem i serie interesujących inicjatyw w temacie morskim. W Pawilonie Statków (Padiglione delle Navi), włączonym w skład imprezy Mare Maggio, można podziwiać gondole i antyczne łodzie używane do nawigacji po lagunie, ale również niezapomnianą łódź z 18 wiosłami, którą Król Vittorio Emanuele został przewieziony na San Marco.

 

Specyficzna przestrzeń ekspozycyjna gości przedstawicieli antycznych zawodów oraz wyposażenia laboratoriów dydaktycznych dla dzieci i dorosłych, prezentujących artystyczne techniki przeszłości. Spacerując między wystawami Mare Maggio spotyka się rekonstrukcje obozów wojskowych z kuchniami polowymi. Aby wyrazić ewolucję nowoczesnych technik stoczniowych, zostaną pokazane w Darsena na przeciw Piazzale della Campanella niektóre z najnowocześniejszych łodzi żaglowych i silnikowych. Mare Maggio rozszerza swoją przestrzeń wystawową aż do salonów Tre Tese di San Cristoforo, wciąż w obrębie arsenału, gdzie są obecne stand różnych rzeczywistości powiązanych z sektorem nautycznym, przestrzeń dla restauracji i przestrzenie dedykowane różnym inicjatywom i laboratoriom dydaktycznym. Program Mare Maggio przewiduje cykl spotkań pogłębiających wiedzę, możliwość podziwiania modeli łodzi, które dostały nagrody za design.

 

Organizacja

Expo Venice S.p.A.
Marittima Fabbricato 103
30135 VeneziaInformacje
Expo Venice
Tel. +39 041 5334850
Fax +39 041 5334760
info@expovenice.it
www.maremaggio.it

 


Uwaga: Informacje zostały podane za stroną organizatora targów, dane, daty zawarte w artykule mogą ulec zmianie. W celu uzyskania ostatecznych i aktualnych informacji należy skontaktować się z organizatorami. Redakcja italiaonline.pl nie jest odpowiedzialna za ewentualne zmiany.


Pogoda w Rzymie

booked.net
+8
°
C
+
+
Rzym
Niedziela, 16
Prognoza 7-dniowa

Targi Mediolan - Fiera Milano
Targi w Weronie